SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ask 6721198
nr 672 1198
Ask
med lock, silver, MGAB, 1967, förgylld insida, höjd: 7
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 6 december 2010
kl 19:24:58
550 kr
800 kr
850 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.400 kr
6
1.400 kr
6
1.600 kr
1.600 kr
6 dec
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Märthaskolan